NogometSport

Sarajevo pobijedilo Široki 3:0, u prvoj utakmici finala Kupa BiH

Nogometaši Sarajeva pobijedili su danas na Koševu ekipu Širokog Birjega s 3:0, u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Izabranici Husrefa Musemića opravdali su epitet favorita i ubjedljivom pobjedom došli na korak do osvajanja naslova pobjednika Kupa.

Domaći su poveli u 9. minuti golom Rahmanovića, a na 2:0 povisio je Kapić u 39. minuti.

Do kraja susreta Bordo tim je uspio realizovati jednu kontru u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena i u 90+3. minuti Nihad Mujakić je pogodio za konačnih 3:0, te će Sarajevo u revanš susretu koji se igra 15. maja na Pecari (17 sati) imati ogromnu prednost.

Vezane vijesti

Arjen Robben će u subotu u finalu njemačkog kupa protiv RB Leipziga odigrati posljednje minute za Bayern

Izabranici trenera Husrefa Musemića pobjedom bi kolo prije kraja osigurali naslov prvaka

Fudbaleri Sarajeva osvojili su Kup BiH pobijedivši u finalnom ogledu Široki Brijeg ukupnim rezultatom 3:1